Blog

Po práci legraci 2 🧗‍♂️

Poznámky vždy a všude
Na přelomu února a března 2017 jsem pokračoval na spoustě projektů.
Od redesignu webu pro framework DotVVM až po novou prezentaci pro RIGANTI. Zároveň jsem v té době přešel z Photoshopu na Sketch. Byl to pro mě zlomový moment. Hlavně v jednoduchosti a rychlosti používání. Software, který je určený přímo pro tu jednu věc, kterou potřebujete. Očesaný o vše zbytečné s focusem na webovou grafiku.
Jako webový designer, skicuju weby a koncepty v prvotní fázi převážně na papír. Má to hned několik důvodů:
1) Kromě mě, papíru a tužky, tam není žádný, jiný rušivý element
2) Nemám sklon k tomu, začít hnedka dělat design a šťourat do barviček
3) Nesvítí na mě obrazovka
4) Žádné “undo”, když udělám chybu neexistuje
5) Mám rád papír jako materiál a prostě mi to sedí :)
Snažím se mít věci rozmyšlené a rozkreslené. Jednoduše si je pak představím, když je vidím vizuálně před sebou. Právě proto si spoustu věcí čmárám.
Buď na prázdné “áčtyřky” nebo do obyčejného sešitu. Sketch mě naučil
ale jednu věc. Je tam spoustu mockupů ke stažení a výsledek pak vypadá fakt dobře. Navíc si člověk rovnou může vyzkoušet, jak to na tom mobilu nebo
v prohlížeči bude vypadat.
Holt to není ono :D
Proč tedy v žádném sešitu nejsou tyhle šablony pro web a mobil? Hledám
a procházím různá papírnictví, e-shopy atd… To přeci musí existovat! Moleskine prodává tečkovaný sešit, sice nemá šablony které chci, ale aspoň si vyzkouším práci na tečkovaném papíře. Objednám, vyzkouším, uvidím. Šáhl jsem po malé kapesní variantě. Po pár dnech mi kurýr přivezl balíček. Noo. Nic moc. Takový “voskový” papír. Tečky to sice má, ale jak je to malé, vyjde to uplně jedno, jestli tam nějaké jsou. Prostě žádný trhák a za ty peníze(kolem 450,-) žádná velká sláva. Upřímně. Koupil jsem to jen proto, že to byl moleskine.
Oni jsou fajn. Ale na trošku jiné použití. Osobně jsem rok používal moleskine diář. A bylo to super. Zároveň to nebyla na tloušťku bible a nikde to nepřekáželo.
Na obyčejné poznámky nebo drobné myšlenkové mapy zase používám jejich obyčejný poznámkový blok. Čistý, bez linek a čtverečků. Na wireframy mi to
ale nesedlo.
Hledám dál. A když nehledám, tak prokrastinuju. Instagram je na to bohužel ideální. Přes instagramový profil Luboše Volkova jsem přišel na americký shop UX Store. Když jsem ale viděl, že včetně poštovného, cla a podobných “úžasných” poplatků by sešit vyšel minimálně na 1000 korun(aby se to vyplatilo, musel
bych jich koupit víc), rozhodl jsem se, že do toho nepůjdu. Obrázky sešitu,
na mě působily nějak “levně”. Nevím, neviděl jsem tam tu přidanou hodnotu.
V budoucnu jejich produkt stejně vyzkouším, ale to je ještě delší cesta. Největší překvapení přišlo na místě, na kterém bych ho vůbec nečekal…

Zatím se mějte suprově! 😀
Díky za váš čas a za přečtení.
Budu rád za sdílení a kdyby jste měli jakýkoliv dotaz,
ozvěte se mi na info@poon.cz
Jestli se chcete mrknout co dělám, tak tady najdete odpověď :)
O POONBOOKu se můžete dozvědět více zde.
Také mě můžete sledovat na facebooku, instagramu, twitteru nebo linkedin.